Diyette Yapılan Hatalar

Diyette Yapılan Hatalar
4 Eylül 2014 tarihinde eklendi, 2.379 kez okundu.

Herkes sağlıklı fit bir vücuda bunu sonucunda kaliteli bir yaşama sahip olmak istiyor.Ancak diyet yaparken ne kadar sağlıklı besleniyoruz? Bir uzmana danışmadan kendi başımıza yaptığımız diyetler ve şunu yemeliyim bunu yemeliyim diye kendimizi şartlandırmalar yapabiliyoruz.Bu ne kadar doğru? Öncelikle şunu belirtmek isterim.İnternette bir sürü diyet listesi mevcut.Google arama motoruna ”Diyet Listesi” yazdığımızda 1.360.000 sonuç çıkıyor karşımıza.Bu kadar sonucun arasında ne kadarı doğrudur hiç düşündünüz mü ?

Unutmayalım ki diyet kişiye özeldir.Her kişinin metabolizması,yaptığı fiziksel aktiviteler farklıdır.O zaman aldığı kalori miktarı ve yaktığı kalori miktarı değişebilmektedir.Biz diyetix olarak kesinlikle diyet listesi önermiyoruz.Bunu belirtmeden geçemedik.

Peki diyet yapmaya karar vermiş biri hangi yanlışları yapabiliyor ? Bunları sıralı bir şekilde verelim.

1.Öğün çıkarmak(Gün içerisinde ne kadar çok öğün çıkarırsam o kadar çok kilo veririm düşüncesi) Genel olarak günlük yemek saatleriniz standart olmalı.Kesinlikle öğün atlnmamalıdır.

2.Kilo vermek için detoks diyeti yapmak(Yazının en başında dedik.Diyet kişiye özeldir)

3.Açken fiziksel aktivite yapmak son derece yanlıştır.

4.Zayıflama ilaçları kullanmak(Kilo problemini doğal yollarla dengeli beslenerek kilo derdinizden kurtulabilecekken neden kimyasal yola başvurulur ki )

5.Kepekli ürünleri fazlasıyla tüketmek

6.Kalorisi düşük olan besinleri çok tüketmek (Hayatımızda altın bir kural var.Her şeyin fazlası zarar diye en basitinden aklınıza getirebilirsiniz.)

7.Ve bizce en çok yapılan hata.Televizyonlardan duyup da şu yararlıymış bu kilo verdiyormuş gibi söylentilere kulak asıp bunu fazlaca tüketmek sonucunda kendine zarar vermek.Televizyona çıkan herkese inanmayın.

8.Sadece protein diyetleri yaparak diğer vücuda yararlı olacak k.hidrat yağ tüketmemek son derece yanlış.K.hidrat tüketmemek vucutta ketozise neden olur.Yağ tüketmemek yağda eriyen vitaminleri vucuda alamamak demektir.Bunlar sadece bir kaç örnek.

9.Çok fazla su içmek kilo verdirir düşüncesi de çok yanlıştır.Günde 2,5 litre su içmek sağlık açısında çok önemlidir.

10.Az uyumak kilo verdirir düşüncesi de çok yaygın.Sizin fiziksel aktivite yaptığınız güne göre bu değişebilir.

 

Bunlar sadece bir kaçı.Siz en azından her duyduğunuza inanmayın.Uygulamayın.Kendi sağlığınızı düşünüyorsanız bir uzmana danışıp diyet yapmaya öyle başlayın.

Sağlıklı mutlu bir yaşam dileriz.

Diyetix.Net

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Soru:

Sayfa başına git